Menu:

Zájezd:

Zájezdy do ZOO v Schönbrunnu nabízí celoročně několik cestovních kanceláří. Z vlastní zkušenosti doporučujeme především známou cestovní kancelář Invia, která se poskytovanou kvalitou i cenou připravených zájezdů řadí mezi nejlepší v České republice. Do ZOO se tak můžete vypravit v různých termínech. Můžete si tak snadno a z pohodlí svého domova vybrat den, který Vám bude nejlépe vyhovovat a zájezd si zarezervovat on-line pouze za pomoci počítače a internetu. Kompletní nabídku zájezdů zobrazíte po klepnutí na odkaz v horní nebo dolní části této stránky.

Tukan

Přejeme Vám příjemný zážitek!

Údaje:

ZOO byla otevřena pro veřejnost již v roce 1752 jako císařský zvěřinec a nachází se v areálu slavného paláce Schönbrunn

Vídeňská zoologická zahrada odchovala historicky první slůně v zajetí.

ZOO ve Vídni patří mezi nejstarší zoologické zahrady na světě.

Je zde chováno cca 500 druhů zvířat z celého světa.

Tato zahrada chová i kriticky ohrožené a náročné druhy jako jsou orangutáni, pandy, koaly nebo tučňáci.

Zahrada nabízí ke shlédnutí několik pavilonů s velice realistickým prostředím. Obdivovat tak můžete např. deštný prales, polární krajinu a další.

Liška

Doporučujeme:

Zvířata v Schönbrunnu

Ve vídeňské zoologické zahradě se chová cca 500 druhů zvířat z různých částí naší planety. Zahrada je přehledně rozdělena na jednotlivé chovné úseky, které umožňují vidět chovaná zvířata v co možná nejpřirozenějším prostředí. Návštěvnící tak mají možnost pozorovat jednotlivé druhy zvířat pohodlně za postupného procházení celým parkem. A podívaná je to bezesporu úchvatná.

ZOO chová několik skupin zvířat. Pozorovat tak můžete savce, ptáky, plazy, obojživelníky, ryby a ostatní bezobratlé živočichy jako např. exotický hmyz apod. Vzhledem k obrovskému množství zvířat chovaných v této zahradě pro Vás vybíráme z každé skupiny ty nejzajímavější druhy, na které se při výletu do ZOO ve Vídni můžete těšit. Vypsat zde všechny druhy chovaných zvířat by bylo nad rámec této webové stránky a proto uvádíme pouze ty nejlákavější z nich.

Savci

Nosorožec

Savci tvoří ve vídeňské ZOO nejpočetnější skupinu zvířat. Můžete si prohlédnout například slony africké, zubry, arktické bílé vlky, brazilské tapíry, hrochy, pandy, mravenečníky, himalájské tahry, obří netopýry nebo třeba koaly, pásovce, lvy, opice, nosorožce, tygry a obrovské množství dalších.

Ptáci

Z velkého množství chovaných ptáků uvedeme např. černé papoušky kakadu palmové, kteří patří ke kriticky ohroženým druhům, kolibříky, tučňáky královské, marabu, pštrosy, sovy a mnoho dalších...

Plazi a obojživelníci

Těšit se můžete na obrovské želvy slonní, krokodýly, chřestýše, anakondy, velké množství ještěrů, jedovaté žáby z deštného pralesa,...

Ryby

Z ryb chovaných v Schönbrunn uvedeme např. lososy, piraně, perutýny, hlaváče, klauny, mořské koníky a spoustu dalších.

Návštěva vídeňské zoologické zahrady ve Vás jistě zanechá nezapomenutelný zážitek. Vše tu působí velice přirozeným dojmem a chovaná zvířata se tu cítí téměř jako doma. Důkazem může být např. úspěšný odchov velice náročné pandy, slonů a dalších ohrožených druhů zvířat. Přijeďte se podívat.

- Objednat zájezd do ZOO ve Vídni -