Menu:

Zájezd:

Zájezdy do ZOO v Schönbrunnu nabízí celoročně několik cestovních kanceláří. Z vlastní zkušenosti doporučujeme především známou cestovní kancelář Invia, která se poskytovanou kvalitou i cenou připravených zájezdů řadí mezi nejlepší v České republice. Do ZOO se tak můžete vypravit v různých termínech. Můžete si tak snadno a z pohodlí svého domova vybrat den, který Vám bude nejlépe vyhovovat a zájezd si zarezervovat on-line pouze za pomoci počítače a internetu. Kompletní nabídku zájezdů zobrazíte po klepnutí na odkaz v horní nebo dolní části této stránky.

Tukan

Přejeme Vám příjemný zážitek!

Údaje:

ZOO byla otevřena pro veřejnost již v roce 1752 jako císařský zvěřinec a nachází se v areálu slavného paláce Schönbrunn

Vídeňská zoologická zahrada odchovala historicky první slůně v zajetí.

ZOO ve Vídni patří mezi nejstarší zoologické zahrady na světě.

Je zde chováno cca 500 druhů zvířat z celého světa.

Tato zahrada chová i kriticky ohrožené a náročné druhy jako jsou orangutáni, pandy, koaly nebo tučňáci.

Zahrada nabízí ke shlédnutí několik pavilonů s velice realistickým prostředím. Obdivovat tak můžete např. deštný prales, polární krajinu a další.

Liška

Doporučujeme:

Co je to ZOO?

Snad každý z nás byl alespoň jednou ve svém životě v zoologické zahradě. Napadlo Vás ale někdy jak vlastně zoologickou zahradu charakterizovat? Jistě by jsme to nějak dali dohromady. Je to místo, kde se chovají exotické druhy zvířat s možností prohlídky, většinou za poplatek. I takto by se dal vyjádřit pojem "ZOO". My jsme však zašli ještě dál a vyhledali jsme přesnou definici podle on-line světové encyklopedie wikipedia.org a v následujících textu Vám přinášíme výtažek z těchto definic upravený pro potřeby této stránky.

Kůň Převalského

Zoologická zahrada (zkratka ZOO) je věděckým a naučným zařízením, které slouží k chovu a rozmnožování exotických a ohrožených druhů zvířat v zajetí. Hlavní cílem zoologických zahrad by mělo být dosažení podmínek co nejbližších přirozenému životnímu prostředí konkrétního druhu. Zoologické zahrady zachránily už několik kriticky ohrožených druhů zvířat. Mezi ně patří například známý kůň Převalského nebo zubr. Chov divokých zvířat v zajetí je doložen již z dob středověku. Za historicky první ZOO je však povážována až ta vídeňská v Schönbrunnu.

ZOO ve Vídni byla založena již v roce 1752. Patří tak k nejstarším zoologickým zahradám světa. U nás v České republice je nejstaří ZOO v Liberci (rok založení 1919). Mezi největší u nás pak patří ZOO ve Dvoře Králové, kde můžete shlédnout ojedinělé africké safari z bezpečí autobusu, který projíždí celým výběhem. Dalšími zoologickými zahradami u nás se pyšní také Brno, Praha, Hodonín, Chomutov, Ústí nad Labem, Olomouc, Plzeň nebo třeba Zlín. Pokud chcete některou českou navštívit, máte tak opravdu velice dobrý výběr.

Zoologické zahrady u nás i ve světě plní jistě neocenitelnou službu jak lidem, tak především zvířatům. Ve většině případů se zahrady snaží zachránit kriticky ohrožené druhy zvířat a nabídnout jim alternativu k neustále se zmenšujícímu životnímu prostředí. Jednou ze zahrad, která si klade právě tyto cíle je ta vídeňská. Můžete zde tak shlédnout velice na chov náročné a ohrožené druhy zvířat jako jsou např. pandy, orangutáni, koaly a mnoho dalších. Návštěva ZOO ve Vídni je tak jistotou neobyčejných zážitků a setkání se zvířaty, která se za několik let ve volné přírodě už nemusí vyskytovat...

- Objednat zájezd do ZOO ve Vídni -